Historie firmy

Firma KLIČKA s.r.o. zahájila svoji činnost od 1. 1. 2006. Společnost je zapsána v obchodním rejstříku KS v Hradci Králové a jejími dvěma jednateli jsou Klička Jindřich a Klička Petr, kteří také stáli za jejím založením. Firma byla založena jako pokračovatel podnikání p. Kličky Jindřicha, který podniká již od roku 1991.

Od začátku se p. Klička věnoval hlavně pěstování zeleninové a květinové sadby, v zahradnictví v Dolním Újezdě, které měl nejdříve v pronájmu od ZD Dolní Újezd a v roce 1992 ho odkoupil do svého vlastnictví, a pěstování zeleniny a jahod na poli v Osíku. Od roku 1995 se stal nájemcem „Zahrady Osík“ a podnikání bylo rozšířeno o pěstování jablek.

Další činností se v průběhu následujících let stal maloobchodní prodej potravin a to nejdříve v občerstvení u nemocnice v Litomyšli a potom i v kiosku v Osíku. Ten byl v roce 2000 přestavěn na zděnou budovu, ve které vznikl i další obor a to pěstitelská pálenice.

V dnešní době firma Klička s.r.o. obhospodařuje 37 ha z toho 15 ha polí, na kterých pěstuje jahody, cibuli, zelí, okurky nakládačky a 22 ha jabloňových sadů. Pan Klička Jindřich nadále podniká v Zahradnictví Dolní Újezd – nabídka květinové a zeleninové sadby pro zahrádkáře a provozuje pěstitelskou pálenici. Prodejnu potravin v Osíku pronajal od 1. 1. 2010 své dceři Pavle Součkové.